Dr hab. n. med. Wojciech Kaźmierczak swoje zainteresowania dzieli pomiędzy chirurgię głowy i szyi oraz audiologie i foniatrię.

Specjalizuje się w otochirurgii - chirurgii poprawiającej słuch i leczącej przewlekłe stany zapalne ucha środkowego i kości skroniowej. Swoje doświadczenie w tym zakresie zdobywał w Bydgoszczy w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej, w Polsce w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach i na świecie w House Research Institutew Los Angeles oraz w Nowym Jorku w University of New York

Kolejną dziedziną, którą jest zainteresowany jest chirurgia jam nosa i zatok przynosowych - czynnościowe operacja funkcjonalne FESS. Odbył liczne kursy prowadzone IFPS w Kajetanach, ale także w Bydgoszczy w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej.

Zabiegami wykonywanymi są operacje diagnostyczne i lecznicze w onkologii wykonywane metodami klasycznymi jak i laserowymi. Nowotwory krtani, jam nosa, zatok przynosowych oraz szyi. Szczególnie jest zainteresowany w leczeniu chirurgicznym nowotworów ślinianek przyusznych oraz podżuchwowych.

Nieobce mu są "małe zabiegi" laryngologiczne takie jak: septoplastyki, tonsilletomie i adenotomie czy zakładanie drenaży wentylacyjnych do jam bębenkowych.

Poza działalnością chirurgiczną dr hab. n. med. Wojciech Kaźmierczak prowadzi diagnostykę i leczenie, jako specjalista audiologii i foniatrii chorób ucha wewnętrznego, głuchoty, zaburzeń równowagi i zawrotów głowy, szumów usznych, zaburzeń głosu i mowy.